facebook
sk en
košík 0ks / 0.00 €

O nás

Biomila

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. sa radí medzi najväčších výrobcov, spracovateľov a distributérov biopotravín na Slovensku. Spoločnosť Biomila s r.o. prevzala, ako dcérska spoločnosť Ekotrendu Myjava spol. s r.o., obchodnú a výrobnú činnosť. Vyšla tak v ústrety spotrebiteľom, ktorí poznajú značku Biomila® a vyhľadávajú kvalitné domáce produkty. Spoločnosť sídli v Rudníku, v krásnom prostredí myjavských kopaníc.

Naša vízia

Vážime si dary prírody a preto našim zákazníkom ponúkame len to najlepšie zo špaldy. Prinášame na váš stôl (bio) potraviny ako zdravý spôsob stravovania pre celú rodinu. Vyrábame biopotraviny a klasické potraviny s vysokými kvalitatívnymi požiadavkami pre všetkých, ktorí veria v silu prírody.

Politika kvality

Každá prevádzka spoločnosti je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a zároveň je kontrolovaná Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou, ktorá vykonáva časté audity a odbery vzoriek. Výroba a spracovanie prebieha v súlade s požiadavkami Systému kvality HACCP. To znamená, že je neustále kontrolovaná hygiena pri výrobe a kvalita výrobkov. Výrobné prevádzky, v ktorých sa výrobky Biomila® spracúvajú majú certifikovaný Systému kontroly kvality IFS.

Ocenenia

Výrobky značky BIOMILA® pravidelne získavajú významné ocenenie Biopotravina roka. O jeho udelení rozhodujú slovenskí biospotrebitelia hlasovaním každý rok, vďaka iniciatíve Centra environmentálnych aktivít v Trenčíne a Zväzu ekologického poľnohospodárstva Ekotrend Slovakia.
Vďaka vašej podpore môžeme hrdo používať značku Biopotravina roka pre tieto naše výrobky:
2005 - BIOMILA® špaldová krupica
2007 - biomed z Levočských vrchov
2009 - BIOMILA® špaldové celozrnné tyčinky
2010 - BIOMILA® sušené jablká
2011 - BIOMILA® špaldové cestoviny - tarhoňa
2013 - BIOMILA® špaldové celozrnné cestoviny - penne
2014 - BIOMILA® špaldové celozrnné cestoviny – špirály

Okrem toho v roku 2012 získali BIOMILA® múky a cestoviny (špaldové, pšeničné, ražné) a sušené jablká, ochrannú známku regionálnej značky Tradície Bielych Karpát (tradiciebk.sk). Toto označenie zaručuje, že ide o regionálny produkt, ktorý je nielen kvalitný, ale spĺňa i ďalšie prísne kritériá. Okrem lokálneho pôvodu surovín sa vyznačuje vyšším podielom ručnej práce, využitím tradičných postupov a šetrnosťou k životnému prostrediu.

Naším posledným ocenením je prestížna značka kvality SK Gold 2016, ktorá sa udeľuje výrobkom s nadštandardnými kvalitatívnymi parametrami. Celkom ju dostalo sedem našich produktov:
BIOMILA® Špaldová chlebová múka / graham
BIOMILA® Špaldovácelozrnná krupica
BIOMILA® Jablká sušené
BIOMILA® Špaldové celozrnné cestoviny / rezance
BIOMILA® Špaldové celozrnné cestoviny / mušličky
BIOMILA® Špaldové celozrnné cestoviny / špirály
BIOMILA® Špaldové celozrnné cestoviny / penne

Sme radi, že vám môžeme prinášať špičkové slovenské potraviny, ktoré podporujú zdravie celej vašej rodiny.

Naši partneri

Sme jedným z najväčších distribútorov bioproduktov na Slovensku. Spolupracujeme s dodávateľmi v Čechách i v Španielsku. Dodávame do obchodných sietí (Kaufland, BILLA, dm drogeriemarkt, COOP Jednota, METRO, CBA), do špecializovaných predajní zdravej výživy, vybraných lekární, aj do e-shopov.

Nová línia produktov
Začiatkom roka 2016 sme uviedli novú líniu produktov BIOMILA Klasik. Je to nová rada potravín, ktoré nemajú bio základ a certifikáciu. Uspokoja každého spotrebiteľa, ktorý túži po konvenčných (klasických) potravinách, ktoré spĺňajú kvalitatívne vyššie parametre a zároveň majú priateľskú cenu.

 

 

Biomila

je značka slovenských biopotravín. Ale zároveň je to aj spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá na Myjave vyrába biopotraviny značky Biomila®.

 

NAŠA VÍZIA

Cieľom spoločnosti je prinášať biopotraviny ako alternatívu ku konvenčným potravinám pre ľudí, ktorým záleží na zdravom spôsobe života a na prírode, v ktorej budú vyrastať ich deti. Našim heslom je „Objavte chuť a silu prírody“.

 

Čo robíme

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. pôsobí na myjavských kopaniciach, kde spracúva najmä špaldovú pšenicu dopestovanú v systéme ekologického poľnohospodárstva. Spoločnosť má vlastnú cestovináreň, baliareň a veľkosklad. Ponúka široký sortiment biopotravín (značky Biolinie, Bioharmonie, Sonnentor, Biopekárna Zemanka, Dobré časy, NaturGreen, IsolaBio, Koldokol, a iné) i ekologickej drogérie a kozmetiky (feel eco, Naturfyt), odbornú literatúru a doplnkový sortiment (vankúše, reklamné predmety).

PROJEKTY

1_ Projekt: Inovácia a rozšírenie výroby špaldových múk a krupíc tradičnou technológiou mletia 

Hlavný cieľ:   Prostredníctvom realizácie tohto projektu plánuje spoločnosť BIOMILA spol. s r.o. zvýšiť konkurencieschopnosť podniku: rozšírením výroby, zavádzaním výroby nových výrobkov, zvýšením produkcie, zvýšením efektívnosti výrobného procesu a zvýšením kvality výrobkov.                
Výsledok projektu:  Výstavba skladovacích priestorov pre obilie a rozšírenie mlynskej technológie nákupom kamenného mlyna.
Projekt je spolufinancovaný Európskym poľnohospodárskym fondom pre rozvoj vidieka.
Program rozvoja vidieka 2014-2020 www.mpsr.sk  www.apa.sk

2_ Projekt ECOBREED http://ecobreed.eu/

V termíne 26.-28. júna 2018 sa v Ľubľane v Slovinsku uskutočnil Kick-off meeting riešiteľov projektu s akronymom ECOBREED (Zvýšenie efektívnosti a konkurencieschopnosti pestovania ekologických plodín, H2020-SFS-2016-2017, SFS-07-2016-2017). Na projekte bude spolupracovať 25 subjektov z 15 krajín  Európy, vrátane Číny a USA. Zo Slovenskej republiky je do riešenia projektu zapojené NPPC – Výskumný ústav rastlinnej výroby v Piešťanoch a spoločnosť Biomila s r.o.  Rudník. Kick-off meetingu sa zúčastnili riešitelia z NPPC: Ing. Pavol Hauptvogel, PhD. (leader WP1), Ing. Alžbeta Žofajová, PhD. a RNDR. Michaela Havrlentová, PhD. a zo spoločnosti Biomila s.r.o.: Katarína Janovíčková. Cieľom projektu je zlepšiť dostupnosť osív a odrôd vybraných plodín vhodných pre ekologickú produkciu, pričom aktivity počas 5-ročného riešenia projektu budú zamerané na pšenicu siatu, pohánku jedlú, ľuľok zemiakový a sóju fazuľovú z hľadiska ich možného prínosu k zvýšeniu konkurencieschopnosti ekologického sektora.

 

Tím Biomila

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. zamestnáva ľudí v regióne Myjavy. V rámci tímovej kultúry sa usilujeme o priamu, otvorenú komunikáciu, vzájomnú dôveru a férovú spoluprácu. Neustále na sebe pracujeme a vzdelávame sa.

 

Politika kvality

Každá prevádzka spoločnosti je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a zároveň je kontrolovaná Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou, ktorá vykonáva časté audity a odbery vzoriek. Výroba a spracovanie prebieha v súlade s požiadavkami Systému kvality HACCP. To znamená, že je neustále kontrolovaná hygiena pri výrobe a kvalita výrobkov. Výrobné prevádzky, v ktorých sa výrobky Biomila® spracúvajú majú certifikovaný Systému kontroly kvality IFS.

 

Naši partneri

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. spolupracuje s rôznymi dodávateľmi bioproduktov na Slovensku (Agrokarpaty Plavnica, Createc Zvolen, Búšľak Oil, CIBI, Inwex), v Čechách (PRO-BIO, o.s. Staré Město, Sonnentor Čejkovice, Koldokol, Biopekárna Zemanka), ale tiež v Španielsku (Laboratorios Almond, S.L.). Spoločnosť je jedným z najväčších distribútorov bioproduktov na Slovensku. Dodáva do obchodných sietí (Kaufland, BILLA, dm drogerie markt, COOP Jednota, METRO, CBA, Labaš), do špecializovaných predajní zdravej výživy, vybraných lekární, ale aj do e-shopov. Viacerí výrobcovia bio potravín používajú suroviny od spoločnosti Biomila spol. s r.o. na výrobu vlastných produktov (Zelená a Modrá, ERI, a.i.). Spoločnosť tiež využíva formy priameho predaja prostredníctvom trhov, výstav, prezentácií spojených s ochutnávkou a tiež v rámci internetového predaja. Hlavným výrobným programom spoločnosti je špaldová pšenica a výrobky z nej pod značkou Biomila®

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.   OK