Posun času - strašiak či vítaná zmena?

Dĺžka čítania: 1 min., 25 sec.
  Posun času - strašiak či vítaná zmena?

Prelínanie októbra s novembrom okrem častých hmiel a daždivých dní tiež spoľahlivo prináša časový posun. Pre pohodárov je zmena vítaná - môžu sa skôr zachumlať do teplej deky s obľúbenou knižkou. Ospalci sa na časový posun tešia pomenej. Ako sa nenechať vyviesť (nielen) časovou zmenou?

Vytvorte si obľúbenú rutinu

Nemusí byť ranná ani večerná. Nájdite si čas, hodinku dve denne pre seba, kedy sa budete venovať niečomu, čo vás teší a spoľahlivo privedie na radostné myšlienky. Prečistíte si tak myseľ a budete viac nabití energiou do ďalších dní plných povinností.

Na čo sa tešíte?

Každý večer si pred spaním pripomeňte pár vecí, ktoré vám urobili za uplynulý deň radosť. To isté môžete spraviť aj s nasledujúcim dňom. Prejdite si, čo vás čaká a na čo sa tešíte. Môžete si tieto veci spísať do diára či do poznámok v telefóne, aby vám celý deň pripomínali váš príjemný okamih dňa.

Dajte šancu jesennej prírode

Vôňa čerstvo popadaných listov, posledné lúče babieho leta a k tomu dobrý teplý čaj, či iný obľúbený nápoj. To je ideálna kombinácia ako si zvyknúť na zmenu. Prejdite sa po ceste z práce, vyrazte do najbližšieho lesa vo vašom okolí a nechajte sa uniesť na vlnách jesene.

Do ničoho sa nenúťte
Čaro je v jednoduchosti. Niekedy máte produktívne dni, darí sa vám vyvážene stravovať, všetko stíhate vrátane pravidelného pohybu. Inokedy má váš kalendár povinností väčší nápor a s voľným časom je to náročnejšie. Netlačte na seba, ak cítite potrebu upokojenia, oddychujte :) Vyskúšajte vyššie uvedené možnosti a dajte zmenám šancu. Zmena je predsa život tak sa nenechajte vyviesť z rovnováhy :)